پوکی استخوان

پوکی استخوان، بیماری‌ای که استخوان‌ها شکننده و ضعیف می‌شوند، در سراسر جهان، 200 میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داده است. دکتر فورمن در مورد این بیماری و نحوه پیشگیری از آن نظرات خود را بیان میدارد:
این اطلاعات غلط را به ما گفته‌اند که شیر، از پوکی استخوان پیشگیری می‌کند و مصرف کلسیم در مقابل این بیماری، از ما حفاظت می‌کند ..... اما این بیماری بیشتر به میزان ویتامین D و ورزش ربط دارد، نه به مصرف شیر و کلسیم. 

افرادی که کلسیم مورد نیاز خود را از شیر بدست آورده و محصولات حیوانی می‌خورند، تولید اسید بدن آنها زیاد می‌شود، این اسید به طور پنهان در دستگاه هاضمه آنهاست، که در واقع توسط میزان پروتئین بالای محصولات حیوانی تولید می‌شود و این پروتئین زیاد، فشار زیادی به کلیه‌ها می‌آورد، و اسید سبب می‌شود که کلسیم بیشتری از استخوان‌ها برداشته شود و ما به این شکل با رژیم حاوی محصولات حیوانی دارای پروتئین زیاد، کلسیم را از طریق ادرار از دست می دهیم، لذا اگر غذای ما پروتئین زیادی داشته باشد، کلسیم زیادی از دست می‌دهیم. ما در رژیم‌مان به کلسیم نیاز داریم. اما بیشتر به ویتامین D و دیگر موادی که در گیاهان سبز موجود است، نیازمندیم، زیرا این سبزیجات، و دانه‌های کنجد نیز کلسیم زیادی دارند، ویتامین K دارند، و دیگر مواد فیتو شیمیایی که برای سلامت استخوان شما مفید هستند.
پیام مهم در اینجا این است که برای درمان پوکی استخوان تنها به دارو اکتفا نکنید، فکر نکنید که کلسیم می‌تواند شما را درمان کند و نوشیدن شیر در مقابل بیماری از شما محافظت می‌کند، این طور نیست!
باید به شدت ورزش کنیم، باید راه برویم، بپریم و نرمش کنیم تا استخوان‌های ما و پاها و کمرمان قوی شود. باید به مقدار کافی ویتامین Dاستفاده کنیم و گیاهان سبز مصرف نماییم، و آجیل و دانه. و فرمول محافظت کامل در مقابل پوکی استخوان همین است. 

تقریباً 90 درصد از ویتامین D بدن، از طریق پوست جذب می‌شود، که از انوار ماورا بنفش خورشید می‌باشد. اما متأسفانه روش زندگی مدرن سبب شده که بسیاری از مردم وقت خود را کمتر در طبیعت و در معرض نور، سپری کنند.
کمبود ویتامین D، به مشکلی جهانی تبدیل شده است. به این خاطر که بسیاری از مردم ما در محل‌های سربسته کار می‌کنند و ویتامین D از طریق نور خورشید به دست می‌آید. در چند سال اخیر، متوجه شدیم که کمبود ویتامین D، با میزان بالای بیماری قلبی و سرطان‌ها در ارتباط است. لذا بسیار مهم است که مردم مطمئن شوند که به اندازه کافی ویتامین Dدریافت داشته اند. لذا اگر تمام مدت در محل زندگی و محل کارتان بدون نور آفتاب هستید، لطفاً از مکمل‌های ویتامین D استفاده کنید، زیرا در مواد غذایی نیز به اندازه کافی ویتامین نیست. این ویتامین فقط از نور خورشید بدست می‌آید. 

 

هیچ موجودی بطور طبیعی بعد از سن از شیر گرفتن، شیر نمی‌نوشند و هیچ موجودی بطور طبیعی شیر جانداران دیگر را نمی خورد.
نوشیدن شیر گاو با امراض قلبی، برخی از انواع سرطان، دیابت و حتی پوکی استخوان در انسان‌ها مرتبط است، که این‌ها بسیاری از بیماری‌هایی هستند که صنعت لبنیات ادعا می‌کند که محصولاتش از آنها جلوگیری می‌کنند!
محتوای بالای پروتئین حیوانی شیر، در حقیقت باعث می‌شود تا کلسیم از بدن جدا گردد. بر طبق یک آنالیز شواهد از دانشکدۀ پزشکی هاروارد، شیر از پوکی استخوان جلوگیری نمی کند؛ بررسی نشان می‌دهد که کشورهایی که جذب کلسیم کمتری دارند (فقط 300 میلی‌گرم در روز) نسبت به کشورهایی که میزان مصرف کلسیم بالاتری دارند کمتر در معرض شکستگی‌های استخوان کفل هستند (که نشانی از پوکی استخوان است). 

جایگزین‌های لبنی خوشمزه :
شما می‌توانید تمام کلسیم مورد نیازتان را از دنیای گیاهان تامین کنید؛ کلم بروکلی، انواع کلم‌ها، لوبیاها، بسیاری از برگ‌های سبز سبزیجات، بادام، شیر سویا، توفو، همه منابع خوبی هستند.

 

/ 0 نظر / 44 بازدید